Facebook

Z przywiązania do szczegółów.


Leon Prokop – mój dziadek, znakomity inżynier i pasjonat rzeczy pięknych. Poza miłością do czasomierzy, którą mnie zaraził jest także perfekcjonistą co miało bardzo duży wpływ na kształtowanie się mojego charakteru i zaowocowało pasją tworzenia.
Z szacunku i miłości do Niego na nazwę mojej marki wybrałem Jego nazwisko. Dlatego też każdy zegarek opuszczający moją pracownię dumnie nosi podpis mojego dziadka na tarczy, a dla mnie jest osobistym zobowiązaniem.

                        Bartosz Szymczyk, właściciel
Podejmując decyzję o powstaniu firmy, zobowiązaliśmy się do podążania w pewnym kierunku.
Chcemy cofnąć się w czasie, gdy produkty codziennego użytku były wykonywane w manufakturach. Człowiek, który wykonywał produkt jednocześnie dawał mu "życie".
Pragniemy, by w naszych zegarkach użytkownik dostrzegł detale, które razem składają się na pewną wartość dodaną. Podejmujemy współpracę z polskimi artystami i naukowcami - efektem takich działań jest wykorzystanie prawdziwie polskich czcionek Apolonia i stosowanie kompozytów węglowych w zegarkach. Pomimo tego, iż wykorzystujemy nowoczesne technologie, nie spieszymy się i dbamy o jakość na każdym etapie wykonywania zegarka.
Z wyrazami szacunku, Zespół pracowni Leon Prokop
polskie zegarki leon prokop